Redd

IF Performance Hall Sahnesinde...

Rock

Canlı Performans
2017
Etkinlik Başlangıç22:00Kapı Açılış 21:00
Bilet Ücreti35 TL Satın Al
hatırlat

"Bakın görün 10 yıl içinde Redd en fazla cover’ı yapılan grup olacak.

Üstelik yalnızlaşan ve her geçen gün daha da mekanikleşen insanlar, bir gün anlayıp plastik çiçekler arasında böcek olmanın çok daha makbul olduğunu kabul edince taşlar Redd için oturmuş olacak." - Öykü Onur Tanyel 2008
Evet, Redd ismi reddetmekten geliyor ve grup ikişer kardeş ve bir Syantek’ten oluşuyor ama bunlar Redd”in en önemsiz özellikleri. Redd, Türkiye’de anlaşılması en uzun sürmüş ve hala da birçoğu tarafından henüz anlaşılamamış bir grup. Kendi dinleyicisinin konser salonları önünde kuyruklar oluşturduğu, biletlerini günler öncesinden tüketirken bir yandan popüler olmasından korktuğu, medyanın çekinip mesafe koyduğu, Türkiye’de her daim esen trend rüzgarlarıyla yelkenini havalandırmamış , fenomen olmaya aday bir grup Redd. Murat Beşer bir yazısında Redd’i "Akıntıya Karşı Kürek Çekenler" olarak tanımlıyor. Gruba 2007’de katılan Berke Özgümüş "Evet tabiri caizse ben de gıcık oluyordum Redd’e, etrafımda da gıcık olan çoktu. Yanıldığımı görmek hoşuma gidiyor" diyor.
2010 yılının Kasım ayında son stüdyo albümleri “Prensesin Uykusu Film Müziklerini” yayınlayan Redd, 2005 yılından bu yana beş stüdyo albümü ve bir de konser DVD”si yayınladı. Kısa sürede konser DVD”si, film müziği, canlı kaydedilmiş bir stüdyo albümü, 21 şarkısıyla bir insanın yaşamını kendi ağzından anlatan konsept albümleri ile Türkiye”de en farklı ve çeşitli diskografiye sahip rock gruplarından biri oldu. İlke Hatipoğlu "Tüm albümler farklı dönemlerimizi çok net anlatıyor. Hepsi bizim hikayemizin farklı parçaları" diyor. Redd bu kadar kısa süreye bu kadar çok albüm sığdırmış bir grupken Doğan Duru, "On yılın üzerinde birlikte çalan bir grup olarak çok daha fazla şey yapmış olmamız gerekirdi" diyor.

Sonrasında

Slang feat. Gözen Vural

00:30 - 04:00
Etkinlik Açıklama

Canlı Performans