FuckUp Nights Vol. II

Başarısızlık Hikayeleri

Başarısızlık Hikayeleri

Söyleşi
2017
Etkinlik Başlangıç20:30Kapı Açılış 19:30
Bilet Ücreti20 TL Satın Al
hatırlat
FuckUp Nights Vol. II Başarısızlık Hikayeleri

Bizi öldürmeyen ‘fuck up’ güçlendirir!

FuckUp Nights Nedir?
Öncelikle ‘Fuck up’ terimi sizi şoka sokup, zihninizi olmaması gereken yerlere götürmesin! 
'Fuck up’ demek, faka basmak, çuvallamak , iş batırmak, özetle yaptığın her ne işse umulmadık bir şekilde başarısız olmak demek. 

Hiç başlamadığın bir projede başarısız olma olasılığın %100. 
Dolayısı ile bir işi yapmaya karar verip yola çıktığında, kaybedeceğin hiçbir şey yok. Süper değil mi?

FuckUp Nights; başarısız olmuş girişim ve projelerin hikayelerinin paylaşıldığı, sorgulandığı, kutlama havasında geçen küresel bir hareket. Biz de bu küresel harekete katılıp, girişimcilik ekosistemine bir katkı yapalım istedik. 

Bu kutlamaya katılmanızı, bu hareketin vereceği ilham ve motivasyon fırsatını yakalamanızı diliyoruz. 

Başarı hikayelerini çok dinledik. Bir de başarısızlık hikayelerini dinleyelim ve ilham alalım dedik. Ne de olsa, yapılan doğruyu tekrarlamanın tek bir yolu var. Yapılan yanlışı tekrarlamamanın ise binlerce heyecanlı ve farklı yolu! 

Neler Olacak?
Çoğunuzun tanıdığı, motivasyonel, konuşmacı, yazar, davranış bilimleri araştırmacısı Mehmet Auf moderatörlüğünde üç 'fuck up' tecrübesi yaşayan girişimci / iş insanı bizlerle deneyimlerini paylaşacak. Neden başarısız olduklarını, şimdiki akılları ile neyi farklı yapacaklarını 7 dakika içinde apaçık ortaya dökecekler. Kendi kendilerine dökemezlerse, Mehmet Auf moderatörlüğünde, hepimiz sorularımızla yardımcı olacağız:) 

Hep birlikte, yapılan yanlışlara alternatif, heyecanlı ve farklı yollar bulacağız ve başkalarının ‘fuck up’ larından dersler çıkaracağız. 


Konuşmacılar:

Kılıçhan Kaynak
Seri girişimciliği bizzat deneyimleyen, Kılıçhan Kaynak'ın, Carnegie Mellon, Bilkent ve ODTÜ’den, bilişim, işletme, ve mühendislik alanlarında yüksek lisans dereceleri olması, girişimlerini batırmasına engel olamamış.
Türkiye’de ve ABD’de çok sayıda girişimin içine ettikten sonra, bir girişimin içine etmemenin yollarını, okulda ve iş hayatında öğretilmeyen gerçekleri, ve sıra dışı deneyimlerini Spagetti Girişim adlı kitabında topladı.
'Action Coach' İşletme Koçluğu firmasının ortağı olarak işletmelere yol gösteren Kılıçhan Kaynak, bir yandan da 4. Nesil Üniversite Projesi üzerinde yoğun olarak çalışmaktadır. 

Melodi Gökçe Kaya
ODTÜ İşletme'yi bitirmesinin ardından ODTÜ Felsefe'de İletişim Felsefesi üzerine yüksek lisans yapan Melodi Kaya; marka konumlandırma, topluluk yönetimi, pazarlama ve sosyal medya alanlarında çalıştı. 
Şu an, Dünya Ekonomik Forumu inisiyatifi olan Global Shapers Ankara'nın bir üyesi olarak toplumsal gelişim alanında lokal ve global projelerde yer almakta ve HERE Maps'te Türkiye Topluluk Yöneticisi (Community Lead) pozisyonunda çalışmaktadır. 

Berkay Akçora

2014 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünden mezun olan Berkay Akçora; yazı yazmayı, şarkı yapmayı ve düşünmeyi sever.
Hayatını anlamlı kılmak için daha iyi bir dünya yaratma tutkusu peşindedir. Her insanın dünyada bir amaç için var olduğuna ve bu amacı bulması ve gerçekleştirmesi gerektiğine içtenlikle inanır. Berkay Akçora'ya göre herkesin hayat amacına ulaşmak için farklı yolları vardır ve o kendisi için, mevcut problemleri teknolojiyi kullanarak yaratıcı bir şekilde çözebileceği, sanatla ilgilenebileceği, inovasyon yapabileceği, ve yaşamının her anında herkesten bir şey öğrenebileceği bir yol seçmiştir.
Kurucu ortağı olduğu Evreka Yazılım'daki ortakları sayesinde zaman zaman kendisini "başarılı" hissedebilmektedir.

Mehmet Auf / Moderatör

Mehmet Auf, O.D.T.Ü Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, akademik çalışmalarına devam etmiş Amerika’da yapay zeka alanında yüksek lisans çalışmalarında bulunmuş, Türkiye'ye dönüşünde O.D.T.Ü, İşletme Bölümünde MBA yapmıştır. Çok yönlü kişiliğini iş yaşamına da yansıtan Mehmet Auf, çeşitli özel sektör kuruluşlarında üst düzey yöneticilik ve yönetici ortaklıklarda bulunmuş ve kariyerini eğitim ve danışmanlık alanında geliştirmeye karar vermiştir. Kariyeri boyunca 150,000'den fazla katılımcıya davranış bilimleri konusunda eğitim veren halen konuşmacı ve danışman olarak faaliyetlerine devam etmekte olan Mehmet Auf aynı zamanda bir davranış bilimleri araştırmacısı, senarist, oyuncu ve yazardır.