Music To Connect: Anthony Hüseyin

Music to Connect

Experimental Rock

Canlı Performans
2017
Etkinlik Başlangıç21:00Kapı Açılış 20:00
Bilet ÜcretiÜcretsiz
hatırlat
Music To Connect: Anthony Hüseyin Music to Connect

Ödüllü Hollandalı-Türk müzisyen Anthony Hüseyin, Hollandalı müzisyenlerden oluşan orkestrası ile 20 Kasım 2017, Pazartesi akşamı IF Performance Hall Ankara sahnesinde olacak. 

Konser, yeni bir kültür ve sosyal iletişim ağı projesi olarak geliştirilen “Music to Connect” kapsamında gerçekleşiyor. Türkiye’deki Hollanda Kültür Ataşeliği’nin desteğini de alan projenin ana platformu “music to connect” facebook grubu. Gruba üye olan üniversite öğrencileri girişte öğrenci kimliklerini göstererek konseri ücretsiz izleyebilecekler.

Şarkıcı, besteci ve performans sanatçısı Anthony Hüseyin Türkiye’de doğdu ve büyüdü. Farklı tür ve disiplinlere duyduğu tutku sayesinde Rotterdam Konservatuarı Codarts’ta “vocal performans” alanında lisansüstü bir program takip etmek üzere Hollanda’ya yerleşti. Anthony Hüseyin sosyal konulardaki aktivist tavrı, bireysel ve sanatsal özgürlük ihlallerine karşı eleştirel duruşu ile biliniyor. Yeni albümü “The Lucky One” ile “Grote Prijs van Rotterdam – Rotterdam Büyük Ödülü” isimli müzik yarışmasında “şarkıcı-besteci” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülen albüm Kasım ayında yayınlanacak. Anthony Hüseyin üretimlerinin ve performanslarının yanısıra Codarts’ta “vokal koçluğu” da yapmaktadır.

Eskişehir’den sonra Ankara’ya gelen Anthony Hüseyin İstanbul’da da konserler vererek “music to connect” facebook grubunun da öncülerinden olacak. Genç müzisyen ayrıca üç şehirde de üniversitelerin müzik topluluklarının üyeleri ile bir araya gelecek. Karşılıklı etkileşim ortamı yaratması arzu edilen sohbetler bireysel ifade ve sanatsal özgürlük temalarına odaklanacak. 

Daha fazla bilgi için: 
https://www.facebook.com/groups/119504178715724/