Charles PASI

IF Performance Hall Sahnesinde...

Folk / Funk / Jazz

Canlı Performans
2018
Etkinlik Başlangıç22:00Kapı Açılış 21:00
Bilet Ücreti40 TL Satın Al
hatırlat

"CHARLES PASI" 23 Kasım Cuma IF PERFORMANCE HALL Sahnesinde!!!

Festivallerin en Fransız’ı ‘XXF – Very Very French’ üçüncü kez Ankara’da!

Armonikasının üzerine eklediği büyülü sözlerle Fransız çağdaş müzik sahnesinin en etkili isimlerinden biri haline gelen Charles Pasi ilk kez Ankara’da !

Charles Pasi, 2015 yılında Blue Note ile üç albümlük bir sözleşme imzaladı ve bugün Don Was'ın yönettiği efsane plak şirketinin imzaladığı ilk Fransız şarkıcı oldu. 34 yaşındaki bu genç adam gürültü patırtıdan uzak, arkasında büyük medya kampanyaları olmadan 17 yıldır kalbinin seçtiği yolu izliyor. Ona eşlik edenlerse bir armonika, bir kalem, dolup taşan bir kalp ve bu hayatta varolma sebebinin bu olduğu hissi.

Charles Pasi dünyayı dolaşmaya ve müziğiyle temas ettiği herkesi içine alan büyüsünü paylaşmaya devam etti. Armonikadaki virtuozitesi, hayatın içinden şarkı sözlerindeki samimiyet, derinlere dokunan vokali paylaştıkça olgunlaştı, olgunlaştıkça büyüdü ; hayranlık uyandırıcı bu genç yetenek, bir modern zaman ozanına dönüştü. 2017 sonunda ise, bu dönüşümü gözden kaçırmayan Blue Note’la yaptığı sözleşmenin ilk albümü, kendisinin ise dördüncü albümü ‘Bricks’ yayınlandı. 

Soul, caz, funk, blues, rock… Charles Pasi’nin müziğinde bütün bu müzikal etkiler var ama o formlarla oynamayı ve sürprizi seviyor. Müziğinin kendine haslığı da buradan geliyor. Bildik malzemeleri kullanıyor ama kendi mutfağından geçirerek ortaya koyduğu füzyon, gurme bir şefin imzasını taşıyor. Çoğu zaman eğlenceli, ritmik, hayatı ti’ye alan şarkılar. Sözler bazen karanlık ama melodiler bir o kadar renkli. Müziğinde bir nevi sihir var, dinleyeni baştan çıkaran…

Kapı Açılış: 21:00
Charles Pasi 22:00
POPeye Live 00.30
Giriş: 40 TL 
Biletler: http://www.biletix.com/etkinlik/VVH09/ANKARA/tr

Sonrasında

POPeye

00:30 - 04:30
Etkinlik Açıklama

Canlı Performans